Jméno a příjmení
Alexandr Smutný
Vyučuje
Trumpeta, Klavír
Jazyky
Čj, Aj
Výuka i online
Ano

Vzdělání

Od šesti let se učil řadě hudebních nástrojů na ZUŠ v Mariánských Lázních, především hře na klavír a trubku ve třídě prof. Zímy a prof. Koreise. Následně vystudoval Mezinárodní konzervatoř Praha ve třídě prof. Jaroslava Halíře. Během studií se účastnil řady masterclass a workshopů například v Německu pod vedením Wolfganga Gaaga. Dále se věnuje tématům hudební dramaturgie a hudebního managementu a to i ve spojitosti se studii na Vysoké škole ekonomické a Vysoké škole finanční a správní, kde zakončil studium v roce 2015.

Úspěchy

Je dvojnásobným vítěz celostátní soutěže mladých trumpetistů Základních uměleckých škol ČR, dále získal 3. místo v českém kole soutěže Concertino Praga ve hře na trubku. Jako sólista řady hudebních těles (například Velký akordeonový orchestr Mariánské Lázně, Dechový orchestr mladých Mariánské Lázně a další) absolvoval turné v Mexiku, ostrově Reunion, ostrově Malta, Irsku, Francii, Španělsku, Itálii, Belgii, Chorvatsku či Německu. S orchestry také získal řadu ocenění na soutěžích, mimo jiné i za sólové výkony. od roku 2012 je členem české hudební skupiny Jelen, se kterou dvakrát získal cenu české hudební akademie Anděl a další ocenění.

Současná činnost

V současnosti působí jako jako studiový hráč při nahrávání trumpetových partů v různých hudebních žánrech od rapu, přes pop po klasickou hudbu, mimo jiné také do filmů, reklam a podobně. Je členem skupiny Jelen, která v roce úspěšně 2021 vydala třetí studiové album. Působí jako producent a dramaturg hudby v rámci labelu Soundsgate, který spoluzaložil v roce 2017. Od počátku vyučuje na Music Academy Prague jejíž je zakladatelem.

Anna Králová
Anna Králová
+420 733 575 766
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.