Jméno a příjmení
Edita Randová
Vyučuje
Klasický zpěv
Jazyky
Čj, Aj,
Výuka i online
Ano

Vzdělání

Edita Randová studovala soukromě zpěv a hru na klavír. Na počátku své umělecké dráhy absolvovala hlasové školení u Milady Musilové, poté pokračovala ve studiu u Ivany Mixové a Marty Boháčové, klavír studovala u Miroslavy Cihlářové. Svou pěveckou kariéru na divadelních prknech zahájila jako členka pražského Hudebního divadla Karlín a na prknech Státní opery Praha.

Úspěchy

V roce 2000 absolvovala velké koncertní turné po České republice pod názvem „České jaro s Editou Randovou“. V roce 2003 byla vyslána do Austrálie českým Ministerstvem zahraničních věcí k propagaci české hudby. V roce 2009 obdržela Evropskou cenu Gustava Mahlera za mimořádný přínos v oblasti hudby a v témže roce debutovala jako Maddalena v opeře Rigoletto v Mexiku. V následujícím roce obdržela francouzské ocenění Médaille d´OR Internationale v oblasti vážné hudby.

Současná činnost

V rámci své koncertní činnosti vystupovala na pódiích v Rakousku, Maďarsku, Německu, Itálii, Francii, Španělsku, Slovensku, Velké Británii, Norsku, Finsku, Slovinsku, Portugalsku, Austrálii, Mexiku, USA, Kanadě, Brazílii a Číně, zpívala též ve slavné newyorské Carnegie Hall. Spolupracuje s českými i zahraničními orchestry a dirigenty. Spolupracuje s českými i zahraničním ansámbly a dirigenty.

Anna Králová
Anna Králová
+420 733 575 766
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.