Jméno a příjmení
Jakub Kydlíček
Vyučuje
Zobcová flétna
Jazyky
Čj, Aj
Výuka i online
Ano

Vzdělání

Na konzervatoři v Plzni vystudoval obory zobcová flétna (J. Braná) a dirigování (J. Štrunc, B. Procházka). Postgraduálně pak studoval u Coriny Marti na prestižním institutu Schola cantorum basiliensis (Musik Akademie Basel), kde se specializoval na hudbu pozdního středověku a rané renesance. Během studií rovněž absolvoval mnoho masterclass (P. Holtslag, A. Solomon, P. Ayrton, C. van Heerden, B. Honig,...) a dále se vzdělával v oblasti operního dirigování (u prof. G. Ch. Sandmanna). Současně obhájil doktorát (Ph.D.) v oboru Historie.

Úspěchy

Na poli staré hudby spolupracuje s předními soubory, jako např. Collegium 1704, Capella Regia, Collegium Marianum, Czech Ensemble Baroque se kterými vystoupil na předních evropských scénách (Pražské jaro, Semperoper Dresden, Teatro Arriaga, Grand Theatre de Luxembourg, Salzburger festspiele, Concentus Moraviae,...). Za nahrávku Haendelových předeher získal titul laureáta rozhlasové soutěže Concerto Bohemia (2016).

Současná činnost

Je pedagogem zobcové flétny na Pražské konzervatoři. Od roku 2012 je rovněž pověřen uměleckým řízením Barokního orchestru Pražské konzervatoře. Od podzimu 2018 vyučuje zobcovou flétnu na Masarykově univerzitě v Brně. V roce 2009 založil svůj vlajkový soubor CONCERTO AVENTINO a je rovněž zakládajícím členem tria TRE FONTANE.

Anna Králová
Anna Králová
+420 733 575 766
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.