Jméno a příjmení
Jaromír Klepáč
Vyučuje
Klavír
Jazyky
Čj, Aj
Výuka i online
Ne

Vzdělání

Jaromír Klepáč je vítězem řady interpretačních soutěží, patří mezi ně např. Chopinova soutěž v Mariánských Lázních, Mezinárodní soutěž v klavírním duu. Na Mezinárodní hudební soutěži ARD 1984 v Mnichově získal 3. cenu a na klavírní soutěži Prix Martinů v Paříži 2. cenu. Za nahrávku Mendelssohnova sextetu pro klavír a smyčce získal Diapason d´Or za rok 2006, ocenění pro nejlepší komorní nahrávku roku ve Francii.

Úspěchy

Jako sólista a vyhledávaný komorní partner vystupuje v předních hudebních centrech Evropy a zámoří (USA, Kanada, Asie, Afrika). V posledních sezonách provedl Čajkovského Koncert b moll a Koncert Es dur Ference Liszta se SOČRem a Schumannův Koncert a moll s Philharmonie Südwestfalen pod taktovkou Harrise Russela. V letech 2007-2009 pravidelně prováděl recitály ve Dvořákově síni v Praze, Reykjaviku, Sofii, Bruselu, Haagu, Drážďanech, Frankfurtu n. M., Varšavě aj.

Současná činnost

Od roku 2002 vyučuje na Vysoké hudební škole v Drážďanech a je profesorem hry na klavír na Mezinárodní konzervatoři Praha. Vede mistrovské kurzy v Salzburgu, Telči, Reykjavíku, Edmontonu, Rio de Janeiru a v Praze. Na svém kontě má nahrávky pro evropské firmy Supraphon, Panton, Bonton, Calliope, Harmonia Mundi či americkou firmu RIAX.

Anna Králová
Anna Králová
+420 733 575 766
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.