Jméno a příjmení
Ludmila Waldmann Pavlová
Vyučuje
Housle
Jazyky
Čj, Aj, Nj, Rj, It
Výuka i online
Ano

Vzdělání

Studovala na Gymnáziu a hudební škole hl. města Prahy a ve třídě prof. Pavla Kudeláska na Pražské konzervatoři. Absolvovala studijní pobyt na Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien u koncertního mistra Vídeňských symfoniků Prof. Jana Pospíchala. Jakožto stipendistka Dvořákovy společnosti v Londýně uskutečnila na mistrovských kurzech v Dartingtonu svůj debut ve Velké Británii se skladbou Poslední růže léta H. W. Ernsta. V současné době studuje na Akademii múzických umění v Praze u Prof. Ivana Štrause a Pavla Šporcla.

Úspěchy

V letech 2006, 2007 a 2009 získala 1. místo v Houslové soutěži s mezinárodní účastí J. Muziky v Nové Pace. V roce 2007 debutovala v pražském Rudolfinu s Josefem Sukem v rámci cyklu koncertů „Josef Suk uvádí mladé talenty“. V roce 2020 se stala absolutní vítězkou Mezinárodní houslové soutěže k poctě mistra Váši Příhody „Nové evropské talenty“ a laureátkou soutěže Bohuslava Martinů s cenou za nejlepší interpretaci díla Bohuslava Martinů a cenou Nadace Jaroslava a Zorky Zichových. V červnu 2019 vyhrála zlatou medaili s vysokým vyznamenáním na 4th Manhattan International Music Competition.

Současná činnost

Spolupracuje s klavíristy z celého světa, např. s Alissou Firsovou, Magdou Amarou, Marcinem Sikoským nebo Maxmiliánem Kevenhüllerem, ale také s violoncellistou Michalem Kaňkou a dalšími věhlasnými umělci. V roce 2017 zahájila 1. ročník vlastního festivalu Podkrkonošské hudební léto a vydala své debutové CD s klavíristou Stanislavem Gallinem. Kromě sólové dráhy je Ludmila členkou Mucha tria (s Johannou Hanikovou a Annou Paulovou).

Anna Králová
Anna Králová
+420 733 575 766
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.